مقالات

9 دلیل برای شروع کتاب خوانی

حتما تا حالا در مورد اهمیت و فایده کتاب خوانی شنیده اید اما تا به حال با خودتان فکر کرده اید که کتاب خواندن چه لذت و فایده هایی دارد ؟در این مقاله سعی میکنیم 9 تا از مهم ترین دلایل برای شروع و عادت کردن به کتاب خوانی را شرح دهیم . امیدواریم بعد از خوندن این مقاله شروع به کتاب خوانی کنید. 

1- کسب علم و دانش

کتاب منبع اطلاعات گوناگون است ، خواندن کتاب های گوناگون اطلاعات بسیار زیادی درباره موضوعات مختلف به ما میدهد ، از این بابت مطمئن باشید که هر کتابی که میخونید ، چیز های تازه ای می آموزید و از آنها بی اطلاع بودید . پس مهم ترین دلیل برای شروع کتاب خوانی می توان گفت کسب علم و دانش است .  

2- رشد مغز

احتمالا این جمله را شنیده اید که بدن برای سالم ماندن به ورزش و تحرک نیاز دارد ، مغز هم برای سالم ماندن به فعالیت نیاز دارد ، یکی از بهترین فعالیت ها برای مغز کتاب خوانی هستش ، کتاب خوانی جریان خون را افزایش میده و باعث فعالیت بهتر مغز میشه.

کتاب خوانی

3- بهتر صحبت میکنید

کتاب خوانی باعث افزایش دایره ی واژگانمان می شود و به ما یاد می دهد که چگونه از واژگان در جملات استفاده کنیم ، باعث می شود که بهتر صحبت کنیم ، علاوه بر آن اطلاعاتی که از کتاب بدست می آوریم ، موضوعات و بحث های تازه ای برای صحبت کردن پیش پای شما می گذارد. هر چه بیشتر بخوانید و بنویسید ، بهتر ارتباط برقرار میکنید 

4- افزایش قدرت تجزیه و تحلیل

تا به حال شده که داستان رازآلود و معمایی بخوانید و پیش از آنکه کتاب به پرسش های شما درباره داستان پاسخ دهد ، خودتان به آنها پاسخ داده باشید؟ پژوهش ها نشان می دهد که کتاب خوانی باعث می شود که الگو هارا بهتر دنبال کنید و خودتان را به جای شخصیت های داستان قرار دهید و این کار باعث افزایش قدرت تجزیه و تحلیل مغزتان می شود.

کتاب خوانی

5- افزایش تمرکز

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و استفاده زیاد ما از تکنولوژی ، ما معمولا دچار حواس پرتی می شویم و معمولا داریم چند کار را به صورت همزمان انجام می دهیم که این کار باعث ایجاد استرس و کاهش بهره وری میشود . اما زمانی که کتاب میخوانیم ، تمام توجه مان بر آنچه که میخوانیم ، متمرکز می شود . کتاب خوانی باعث افزایش تمرکز و توجه می شود . حداقل 20 دقیقه در روز کتاب بخوانید و بعد از مدتی متوجه خواهید شد که چه قدر متمرکز تر شده اید . 

6- عادتی پرفایده

کتاب خوانی ما را مشغول نگه می دارد و ما را از تکنولوژی به خصوص فضای مجازی دور نگه میدارد ، باعث افزایش علم ما می شود و از نگرانی ها دورمان میکند. کسی که به کتاب خوانی عادت کند ، هرگز کلافه نمی شود زیرا هر کتاب ما را به دنیایی متفاوت می برد. و باعث آرامش مان می شود.

کتاب

7- بهبود احساسات

تحقیقات نشان میدهد مطالعه ، مخصوصا کتاب های داستانی ، عواطف و احساسات مان را تقویت میکنند. هنگام خواندن داستان ، شما بخشی از داستان می شوید و دردها و شادی ها و تمام احساسات شخصیت ها را احساس میکنید. با این کار ذهنمان متوجه می شود که وضعیت ها و اتفاقات مختلف چه تاثیری بر دیگران دارد و از این طریق همدلی شما افزایش می یابد.

8- افزایش اعتماد به نفس

با خواندن کتاب های خوب ، میتوانیم ارتباط بهتری برقرار کنیم و اطلاعات بیشتری در مورد زندگی و آدمها داشته باشیم. همه اینها باعث می شود اعتماد به نفس و عزت نفس بهتری داشته باشیم. داشتن اعتماد به نفس به خود و توانایی هایمان باعث میشود در تمام مراحل زندگی بهتر عمل کنیم و بهترین خودمان باشیم ، کتاب خوانی باعث می شود ، این اعتماد به نفس را در خود به وجود آوریم .

9- رهایی از استرس

پژوهشگران معتقدن که زمانی که خود را در خواندن یک کتاب خوب رها میکنید ، اعصابتان آرام تر است و تنش های ماهیچه ای قلب تان کاهش پیدا میکند. برای کاهش استرس خواندن یک کتاب خوب میتواند از پیاده روی هم بهتر عمل کند . 

شاید بگویید که قیمت کتاب ها افزایش داشته و هزینه زیادی دارد ، کتاب امین بهترین کتاب های ترجمه شده را با بهترین قیمت ارائه میکند 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.